Nuo Bronkso iki Tokijo, nuo Niujorko gatvių iki Paryžiaus scenų - hip hopo šokis - gimęs iš maišto ir kūrybos, šiandien yra ne tik populiariausias gatvės šokių stilius, bet ir kalba, kultūra, kuria gyvena vis daugiau žmonių.
Hip hopo šokių kultūros pradžia siejama su legendiniu 1973-ųjų DJ Kool Herc vakarėliu, kuris tapo savotiška kibirkštimi kūrybinio sprogimo epicentre – Bronkse. Jau žinome, kad tuo metu Niujorko miestas išgyveno itin sudėtingus laikus. Tačiau prastos gyvenimo sąlygos ir kasdieniai sunkumai kaip piktžolės pradėjo skverbtis dar šeštajame dešimtmetyje. Antrasis pasaulinis karas išprovokavo didelius socialinius ir kultūrinius procesus. Vienas iš jų – migracijos protrūkis. Juodaodžių bendruomenės iš JAV pietų plūdo į šiaurės didmiesčius kartu nešantys afrikietiškų šokių tradicijas, kurias maišė su naujais muzikos ritmais ir kitų kultūrų įtaka. Taip formavosi naujas meninės saviraiškos būdas, kuris yra vadinamas „urban style“. Tokie stiliai kaip uprocking’as ar boogaloo praturtino būsimas hiphopo kultūros šaknis, tačiau tuo metu jie dar nebuvo susilieję. Viskas pasikeitė, kai DJ Kool Herc savo vakarėliuose muziką pateikė naujai. Jo „breakbeat“ technika tapo tiltu tarp muzikos ir šokio – šokėjams atsirado erdvė improvizuoti ir kurti judesius, kurie ilgainiui išsirutuliojo į breiko pagrindą.
Neriant giliau į šokį - hip hopas neįmanomas be dviejų pagrindinių bazių – „bounce“ ir „rock“, kurie kartu sukūrė laisvą, drąsų ir nenustygstantį hip hopo kultūros šokių pagrindą.
„Bounce“ gimė iš DJ Kool Herc „break“ segmentų, kurie įkvėpė šokėjus vakarėliuose judėti laisvai, pasikliaujant savo kūno reakcija į girdimą muzikos pulsą. Judesiai, primenantys šokinėjimą ar subtilų „spyruokliavimą”, tapo daugiau nei paprastas šokis – tai prigijo kaip natūralus judėjimas grojant hip hopui.
Antroji bazė „rock“ gimė iš intensyvios šokio kovų, dar žinomos kaip „battles“, kultūros. „Rock“ judesiai, dažnai grindžiami senomis uprocking tradicijomis, kurios turėjo gilią šaknis afroamerikietiškoje kultūroje, priminė kūno sūpavimus pirmyn ir atgal. Jie tapo strategija, stipriai išreikšta šokio mūšiuose, kur judesių tikslumas ir aistra dažnai nulėmė pergalę.
Kuriantis naujai kultūrai reikėjo ir vardiklio, kuris apjungtų visą besikuriantį gatvės meno judėjimą. Terminas „hip hop“ atsirado ir paplito dėka legendinio DJ Afrika Bambaataa. Jis sujungė kūrybos aistrą į vieną visumą – nuo DJ’ų plokštelių sukimo ir MC ritmų iki įspūdingų breakdance judesių bei spalvingų grafičių.
Šiomis dienomis, retas šokėjas, stovintys prieš veidrodį šokių studijose, susimąsto, kad jų judesiai, kartais atrodantys paprasti ir kasdieniai, kadaise gimė iš kovos už tapatybę. Nuo hip hopo šokių kultūros atsiradimo Bronkse iki šių dienų toji kova įkvėpė milijonus žmonių visame pasaulyje drąsiai išreikšti save, pasitelkiant kūną, garsus ir meną. Kiekvienas šios kultūros judesys yra lydimas istorijos