A P I E M U S

Kaune, miesto širdyje, 2023 metais gimė idėja, kuri balandžio mėnesį tapo fenomenaliu reiškiniu – gatvės šokių studija „No Name“. Per vienerius gyvavimo metus studija surinko nemažą rikiuotę trenerių - savo srities profesionalų, kurie savo treniruočių metu ruošia naują šokėjų kartą. Šios studijos “meniu” yra plataus asortimento: nuo visiems jau girdėto hip-hop’o iki jamaikietiško šokio stiliaus - dancehall’o. Vienareikšmiškai “No name” augimas nesustoja tik su šiais stiliais. Raumenų mankštai skirtas popping’as, plastiškumui ir lankstumui - kpop/commercial ir high heels, kūrybiškui tobulinti - freestyle. Viskas ko sportininkui reikia telpa vienoje studijoje - šešiuose taškuose išsidėsčiusiuose po visą Kauną. Už studijos pulto sėdi Gabrielė ir Eglė. Tai šokių studijos įkūrėjos, trenerės, bet galų gale šokėjos, nuo pamatų statančios idėjas projektams, kurie neretai sušildo salę vietiniams, o kartais net ir išskrenda į platumas supažindinti kitus su šokių kultūra.

Magija prasideda bendruomenėje ir kartais užkariauja didžiausias Lietuvos scenas – nuo energijos kupinų gatvės šokių dvikovų iki profesionalios praktikos „MAMA“ apdovanojimuose. Tarp 300 studijos narių atsiranda tokių, kurie tai daro geriausiai. “No Name” vardą neša šokėjai, kurie drąsiai žengia į nacionalinius ir tarptautinius konkursus ir pademonstruoja savo talentą ir ryžtą. Suaugusių PRO komanda „GG“ per pastaruosius metus užsitarnavo reputaciją kaip viena geriausių šalyje, didžiuodamasi aukso medaliu iš 2023 m. “Lithuanian open” čempionato ir gerais įvertinimais užsienio varžybose. Nesustabdoma vaikų PRO grupė „Nonstop“ ir atkakliausia jaunimo PRO komanda „Ichiban“ praėjusį sezoną „Lithuanian Open“ čempionate tapo nugalėtojais. Tačiau laimėjimai – tai tik viena šios istorijos dalis, o tikroji paslaptis slypi bendruomenės dvasioje.

Argi kolektyvinis užsiėmimas nėra kone geriausias būdas susirasti bendraminčių, kurie tave motyvuoja ir neleidžia pasiduoti? Čia amžiaus skirtumai nėra aktualūs: kiekvienas, nuo ketverių metų, gali prisijungti ir tapti to dalimi. Vaikai su šypsena grįžta namo aktyviai praleidę laiką po darželio ar mokyklos, o suaugusieji atranda naują aistrą, kuri leidžia pabėgti nuo kasdienybės. Ryšys pasiekia naujas aukštumas, kuomet dauguma tarpusavyje susigalvoja savus pasisveikinimus, šūkius ar ženklus, todėl ne keista, jog treniruotėse gera energija išlieka visą valandą. O vienas “No Name” šokėjas sutikęs gatvėje kitą - jau žino bendrą kalbą. Visa tai jungia ir artina skirtingas asmenybes, siekiančias prisidėti prie vieno is šokių kampelių auginimo ir rūpinimosi.